Yükleniyor...

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Anasayfa Hizmetlerimiz Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı

 

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir?

Kurumsal kimlik, firmanın şirket içinde veya şirket dışında duruşunu temsil edecek olan ve müşterilerin bir bakışta firmayı tanımasını sağlamak amacıyla yapılan çalışmaların bütününe verilen isimdir. Kurumsal kimlik aynı zamanda firmanın profesyonel görünüm kazanmasını sağladığı için müşterilere daha güvenilir bir izlenim bırakacaktır. Bu çalışmaların en temeli kurum ismi, amblem ve renklerden oluşan “logo” tasarımıdır. Bunun dışında kalan bütün görsel iletişim bölümleri logo dikkate alınarak şekillendirilir.

Kurumsal Kimlik Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal kimlik oluştururken ilk yapılması gereken şey logodur. Gerçekten iyi hazırlanmış bir logo kurumun kimliğinin en önemli parçasıdır. Firmanızın akılda kalıcı olmasını sağlayan, etkili ve güçlü gösteren logonuzun görünümüdür. Logo hazırlandıktan sonra kurumun şirket içinde ve dışında kullanacağı diğer basılı malzemelerin de logo için oluşturulan yapının özelliklerine zıt düşmeyecek bir şekilde hazırlanması gerekir. Oluşturulacak kurumsal kimliğin benzersiz ve firmanın kendisini temsil edecek şekilde hazırlanması gerekmektedir.

Kurumsal kimlik oluşturma sürecinde firmalar mümkün olduğunca alanlarında uzman kişiler ile çalışmalıdır. Çünkü kurumsal kimlik zaman içinde değiştirilen bir çalışma türü değildir ve kalıcı olmalıdır. Ufak ayrıntılar dışında çok fazla değişiklik yapmak sakıncalıdır. Bu nedenle firmayı tam olarak anlamlandıran ve vermek istediği mesajı, vizyonunu, misyonunu ve tecrübesini içeren detaylı bir çalışma yapılmalıdır. Kurumsal kimlik kurumun imzası olduğundan firmayı en iyi şekilde yansıtmalıdır.

Kurumsal Kimlik Tasarım Aşamaları

Bir kurumsal kimlik tasarlanırken genellikle üç aşamada sonuca ulaşılıyoruz.

  • İlk aşama yapılacak işlerin belirlenmesidir. Firma, bize hangi ürünleri istediğini, neyin ön planda tutulacağını ve firmanın genel özelliklerini iletir. Biz de firmanın isteklerine uygun olarak tasarımları üzerinde çalışırız.
  • İkinci olarak üzerinde çalıştığımız işleri firmaya sunarak onayını alıyoruz. Bu aşamada gerekiyorsa firmanın önerilerine uygun olarak düzenlemeler ve çalışmalar yapıyoruz.
  • Son olarak tasarımcının ve firmanın üzerinde anlaştığı çalışmalar için basım ve dağıtım süreci başlatıyoruz.

 

Kurumsal Kimlik Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Firmaların birbirinden farklı olması noktasında kurumsal kimlik tasarımlarının çok büyüktür. Rakip firmalar ile benzer renk ve tema yapılarını kullanmak aynı zamanda onlara yatırım yapmak anlamına gelmektedir. Daha önce kurulmuş bir firmayı hatırlatacak her çalışma potansiyel hedef kitlede asıl markanın değil rakip markanın hedeflenmesini sağlar. Bu nedenle tasarımların firmayı ve sektörü yansıtması kadar özgün olması da çok önemlidir.

Kaliteli ve özgün bir kurumsal tasarıma sahip olmak ve firma vizyonunu iyi yansıtmak kurumsal kimlik tasarımlarında dikkat edilmesi gerekenler arasında önemli bir yer alır. Font seçimi, renkler ve boyutlar her zaman kaliteli baskıya uygun olarak seçilmelidir.

 

Eğer bir kurumsal kimlik ihtiyacınız var ise Anında Web Site yanınızda. Hemen canlı destek bölümünden iletişime geçerek kurumsal kimlik kazandırma hakkında daha fazla bilgi alabilir ve bu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Telefon
WhatsApp