Yükleniyor...

Web Tasarım ve Sosyal Medya

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog Web Tasarım ve Sosyal Medya
01 Nisan 2020, 20:01 0 Yorum 722 Okuma

Anında Web Site'nin Sosyal Medya Önerileri

Web tasarım bünyesinde günden güne büyüyen sosyal medya mecraları artık her işletmenin vazgeçilmezi haline geldi. Bu yazımızda web sitenizde sosyal medyaya nasıl yer vermelisiniz ve sosyal medyada olmanızın size nasıl fayda sağlayacağından bahsedeceğiz.

Sosyal Medyayı Asla İhmal Etmeyin

İşletmenizin ziyaretçilerin olduğu yerde bulunması büyük bir fırsat olarak bilinmelidir. İnsanların olduğu yer elbette sizin hizmetinizi veya ürününüzü pazarlamanız için en iyi ortamdır. Ziyaretçilerinizi gereksiz paylaşımlarla sıkmamalı ve sürekli size yeni müşteriler kazandıracak ilgi çekici şeyler paylaşmanız gerekiyor. İşletmenizin sunduğu ürün ve hizmet kalitesi önemli bir faktördür fakat paylaşımlarınızda sürekli bunlardan bahsederseniz bir noktada kendinizi tekrarlamaktan başka bir şey yapmıyor oluyorsunuz. Paylaşım yaparken web sitenizin içeriğiyle doğru orantılı ve ziyareçilerinize fayda sağlayabilecek bilgileri tercih etmelisiniz. Bu noktada ufak bir detayın altını çizmek gerekir. Pazarlamada bir öngörü vardır: "İnsanlar beğendiklerini 10 kişiye, beğenmediklerini 100 kişiye anlatır". Bu nedenle ürün ve hizmetlerinizin kalitesini sürekli artırmanız ve üzerine yeni şeyler eklemeniz gerekmektedir. Çok güzel ve kullanışlı bir web siteniz olabilir fakat ürün ve hizmetleriniz aynı doğrultuda kaliteli değilse uzun vadede kaybedenler arasında yer almanız kaçınılmaz olur.

İçerikleriniz Paylaşılabilir Olsun

Öncelikle web sitenizin içeriği ne olursa olsun bu içeriğin mutlaka bir kitlesi olacaktır. Sitenizi o içerik için bile ziyaret etmemiş bir kişi, ilgisini çekmesi dahilinde o içeriği mutlaka okuyacaktır. Şayet okuduğunu beğeniyorsa, bu aşamada siz devreye girip bu beğendiklerini en popüler sosyal ağlarda paylaşmasına imkan sağlamalısınız. Bu sosyal ağların başında Facebook, Twitter, İnstagram ve Linkedin gelmektedir. Bunun haricinde mobil kullanım oranı arttığı için artık whatsapp gibi uygulamarda da o yazıyı paylaşacak altyapıları oluşturmanız gerekmektedir. Bunun için içeriklerinizin alt kısmında veya uygun bir yerde paylaş butonlarını mutlaka bulundurmalısınız. Sonuç olarak sosyal medyada dürüst olmalısınız. Verdiğiniz hizmet ne olursa olsun, bir tane toplu iğne bile satsanız o iğne düzgün olsun. Holding de yönetseniz bakkal da işletseniz kaliteli iş yapmalısınız. Büyük bir işletme sahibi olmanız kaliteli olduğunuz anlamına gelmez. Kaliteli olmanız prestij sahibi olmanız anlamına gelir.Kısacası sosyal medyayı farklı bir dünya olarak görüp rol yapmanıza gerek yoktur. Yazımızda bahsettiğimiz durumları baz alarak siz de sosyal medyada söz sahibi olabilir ve kitlenizi genişletebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum
Telefon
WhatsApp