Yükleniyor...

Web Site Trafik Alma Yöntemleri

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog Web Site Trafik Alma Yöntemleri
02 Nisan 2020, 18:04 0 Yorum 413 Okuma

Web sitesi trafiğini arttırmak için hangi yöntemler kullanılmalıdır?

Web sitesine ziyaretçi çekmek çoğu zaman siteyi kurmaktan daha zor görünebilir fakat internetten çalışmalarını yürütenler için en önemli konu da aslında budur. Web sitenize ziyaretçi çekmek, gelen ziyaretçilerin sayısını arttırmak istiyorsanız bunun birkaç yolu bulunmaktadır. Bu aşamada öncelikli konu tabii ki organik hit almaktan geçer.

Organik hiti sağlamak için ise kullanabileceğiniz birkaç yöntemden biri Google Adwords‘dür. Google’ın reklam yöntemi olan Google Adwords ile sitenize doğru kelimeler ile doğru kitleyi çekebilirsiniz. Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken şey ise size, sitenize ve ürün ya da hizmetinize uygun kelimeler seçmekten geçer.

Arama motoru optimizasyonu, bilinen adıyla SEO, web sitenize ziyaretçi çekmenin yollarından biridir. SEO insanları ihtiyaç ve isteklerine göre hatta bazı durumlarda yönelimlerine göre çekme yöntemleri arasında en popüleridir. SEO barındıran içeriklerle sayfanız Google’da üst sayfalara çıkar ve bu sayede insanların sitenize girme olasılığı artar. Çünkü Google’da üst sıralarda olmanız hem güvenilirlik açısından hem de tercih edilebilirlik açısından ziyaretçi için önemlidir.

Bir başka yöntem ise Anında Web Site Organik Hit paketlerinden size uygun olanı seçerek istediğiniz anahtar kelimelerde sitenize ziyaretçi alabilirsiniz.

Web sitenizin popülerliğini ölçmek için ise Alexa Sıralamayı kullanabilirsiniz. Alexa site sıralaması benzersiz ziyaretçiler olarak tanımlanabilen internet kullanıcılarının ve sayfa gösterimlerinin birleşik ölçütüne dayanır. Bu ziyaretçiler, bir gün içinde siteyi ziyaret eden benzersiz Alexa kullanıcılarının sayısı ile belirlenir.

Doğru içerik, kaliteli ve daha fazla ziyaretçi çeker

Kaliteli ve ilgili içerikler üretmeniz alexa sıralamasında da istediğiniz verimi almanızı sağlayacaktır. Kullandığınız anahtar kelimelerle sizin hizmetinize ilgi duyan kişiler sitenize daha fazla giriş yapacaklardır. Aynı zamanda site optimizasyonu da sitenizi ziyaret eden kişilerin artmasına sebep olur. Organik hit alan siteler her zaman Google tarafından daha da üst sıralara çıkar ve internet kullanıcılarının da daha fazla tercihi olur.

Google’ın algoritması ziyaretçilerin ilgi ve istekleriyle orantılı çalışmaktadır. Dolayısıyla sitenize organik hit almak, gerçek ziyaretçi trafiğini arttırmak istiyorsanız buna göre hareket etmeniz gerekmektedir. Örneğin eğitim ile ilgili bir siteniz varsa amaç ve yönteminiz, içeriklerinizi buna uygun şekilde planlayarak gerçekten sizin hizmetinizle ilgilenen daha fazla kişiyi çekmek üstüne şekillenmelidir.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum
Telefon
WhatsApp