Yükleniyor...

Küçük İşletmeler için 7 E-Ticaret Platformu

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog Küçük İşletmeler için 7 E-Ticaret Platformu
25 Haziran 2020, 17:29 0 Yorum 546 Okuma

 

İşletmeler için 7 Ücretsiz E-Ticaret Platformu

 

Hizmet sektöründe yer alan her küçük işletme ilerlemeyi ve büyümeyi hedeflemektedir. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri çevrimiçi dünya yani internet ortamında var olmaktır. Çünkü günümüzde çoğu insan online alışverişine yönelmiştir ve internetten alışverişe eğilim gün geçtikçe artacaktır. Sizler için ücretli ve ücretsiz olacak şekilde e-ticaret platformlarını araştırdık ve aşağıda sunduk.

 

E-Ticaret Nedir?

 

Bir e-ticaret platformu, çevrimiçi işletmelerin web sitelerini, satışlarını ve işlemlerini yönetmelerini sağlayan bir yazılım uygulamasıdır.

 

E-ticaret , elektronik ticaretin kısaltması, mal ve hizmetlerin satın alınması veya satışının yapılması ile olur. E-ticaretin popülaritesi son birkaç on yılda önemli ölçüde artmıştır.

 

Çoğu kişi e-ticaretin tüketiciler için olduğunu düşünürken (B2C) çevrimiçi açık artırma siteleri, internet bankacılığı, çevrimiçi biletler ve ayrıca rezervasyonlar ve işletmeler arası (B2B) işlemler gibi birçok başka e-ticaret türü vardır. Son zamanlarda, e-ticaretin büyümesi mobil cihazlar kullanılarak genişletilmiştir.

 

 

E-Ticaret Platformları Neden Popüler?

E-Ticaret neden son on yılda patlayıcı bir büyüme gördü? İnternet günlük yaşantımızın vazgeçilmezi olurken E-ticaretin kullanımı artıyor ve işletmeler bundan faydalanıyor. E-Ticaret satıcılarının keyfini çıkarmanın en önemli avantajlarından biri artık 7/24 olmasıdır. Çünkü e-ticaret web siteleri zaman sınırı olmadan açık kalırlar. Böylece müşteriler diledikleri zaman alışveriş yapabilirler.

 

2000 yılının başında, birçok kişi kart bilgilerini çevrimiçi olarak perakendeciye teslim etme konusunda şüpheliydi. Ancak, e-ticaret işlemleri artık başka bir nitelik taşımaktadır. SSL Sertifikaları, şifreleme İyzico, PAYTR, PayU, Paynet gibi güvenilir harici ödeme sistemleri, e-ticaretteki kişilerin güvenini artırmaya yardımcı oldu.

 

Küçük işletmeler için en iyi e-ticaret platformu hangisi?

 

Birçok popüler e-ticaret platformu vardır, ancak burada küçük işletmelerin çevrimiçi mağazalarda kullanması için 7 En İyi e-ticaret platformu araştırdık. Bunlar;

 

WooCommerce

Magento

Prestashop

OpenCart

Shopify

BigCommerce

VirtueMart

 

WooCommerce

 

Genel Bakış

WooCommerce, tüm dünyadaki girişimciler için tamamen özelleştirilebilir açık kaynak kodlu bir e-ticaret platformudur. Doğrudan ücretsiz WooCommerce eklentisiyle bir çevrimiçi mağaza oluşturabilirsiniz. WooCommerce bir WordPress eklentisidir, bu nedenle ana makinenize WordPress (açık kaynak) yüklemeniz gerekir. Ardından, sitenize WooCommerce eklentisini yüklemelisiniz.

 

WooCommerce önemli popülerlik kazanmıştır. Çünkü temelde bağımsız ve açık kaynaklıdır. Buna ek olarak, WooCommerce 1000'den fazla eklentiye sahiptir. Ayrıca, sabit fiyatlar için binlerce ücretli eklenti vardır. Birçok premium tema, WooCommerce ile birlikte tema çerçevesini uyumlu hale getiren eklentiler de sunuyor.

Milyonlarca indirme ile WooCommerce, tüm çevrimiçi mağazaların% 28'inden fazlasında kullanılmaktadır. WooCommerce artık web sitesindeki en popüler e-ticaret platformudur.

 

Artıları

Eklentiyi indirmek ve yüklemek ücretsizdir.

Tüm büyük ödeme entegrasyonları kullanılabilir. Varsayılan olarak, size piyasadaki en tanınmış ağ geçitlerinden ikisi olan PayPal ve Stripe verilir. Ayrıca, Amazon Pay, Google Pay ve Worldpay ile ödeme kabul edebilirsiniz.

Resmi WooCommerce mağazasından bir tema edinebilirsiniz.

Ayrıca, ThemeForest gibi üçüncü taraf web sitelerini de kullanabilirsiniz. Çünkü piyasadaki en büyük WooCommerce tema deposuna sahiptir.

WooCommerce çok popüler bir platformdur, yani internet ortamında her aradığınızı bulabilirsiniz.

 

 

Eksileri

Woocommerce'in eklentileri, teması ve diğer teknik konular dolar kuru üzerinden olduğu için pahalı olabilir.

Sorun giderme konusunda wordpress ve woocommerce bilen birine danışmanız gerekir.

Basit şeyler için bile eklentiye ihtiyaç duyarsınız bu da sitenizi yavaşlatabilir.

 

 

Magento

 

Genel Bakış

Magento PHP ile yazılmış açık kaynaklı bir e-ticaret platformudur. Güvenilirliği ve ölçeklenebilirliği, onu bugün mevcut olan en popüler e-ticaret platformlarından biri haline getirmiştir. Magento'da Burger King, Huawei, Pepe Jeans ve Liverpool FC web siteleri gibi birçok tanınmış web site oluşturulmuştur.

 

Magento, dünya çapında 20.000'den fazla işletme tarafından en yoğun kullanılan e-ticaret yazılımıdır. Kurumsal kullanıcılar için ücretli bir katman kullanılabilir, ancak temel düzeydeki yazılımlar için ücretsizdir.

 

Artıları

Güçlü ve zengin bir SEO özelliği .

Tek tıklamayla satış uygulamaları mevcuttur.

E-Ticaret platformu Magento'da çok sayıda kullanıcı ve topluluk vardır.

Magento ölçeklenebilir ve son derece özelleştirilebilir bir e-ticaret platformudur.

 

 

Eksileri

Temaları pahalıdır.

Magento’nun E-Ticaret platformunu geliştirmek için yazılım becerilerine ihtiyacınız vardır.

Neredeyse hiç destek yoktur.

İyi performans için yeterli alana ve belleğe ihtiyaç vardır.

 

 

Prestashop

 

Genel Bakış

2007 yılında kurulan PrestaShop açık kaynaklıdır. Ayrıca, en iyi toplam değeri sunan bulutta barındırılan e-ticaret platformlarındandır. Yazılımı indirebilir ve gereksinimlerinize ücretsiz olarak uyabilir veya PrestaShop Ready ile başlayabilirsiniz. Seçtiğiniz özelliklere göre ücretlendirmesi mevcuttur.

 

Ücretsiz indirilebilir sürümle, mağazanızı tamamlamak için web barındırma, SSL sertifikası ve diğer modüller için ödeme yapmanız gerekir. HTML, CSS ve / veya PHP'de iyi derecede teknik becerileriniz yoksa geliştirme için bir yazılımcıya ödeme yapmanız gerekiyor.

 

PrestaShop Ready başka bir yerde barındırılan platform gibidir. 16 günlük deneme süresine erişebilir veya doğrudan ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca, SSL sertifikaları ile birlikte gelir.

 

Artıları

Güçlü SEO’nun yanı sıra mevcut uygulamalar vardır.

Esnek ve ücretsizdir.

Büyük bir destek toplulukları vardır.

 

Eksileri

Prestashop uygulamaları pahalı olabilir.

Prestashop, Sınırlı 3. Taraf Otomasyon Entegrasyonudur.

Geliştirme için bir yazılım bilgisi gerekir.

Barındırılan sürümde çok kanallı işlevsellik yoktur.

 

OpenCart

 

Genel Bakış

OpenCart eksiksiz bir e-Ticaret platformudur. Böylece çevrimiçi mağazanızı başlatabilir, ürünlerinizi ekleyebilir ve yönetebilirsiniz. Ayrıca, müşterileriniz alışveriş sepetini satın almak ve siparişlerini işlemek için kullanabilir. Temel olarak, OpenCart ihtiyacınız olan tüm standart çevrimiçi mağaza işlevlerini sunar.

 

OpenCart, MySQL veritabanı ve HTML bileşenleri kullanılarak PHP tabanlıdır. Farklı diller ve para birimleri için destek sağlanır. GNU altında serbestçe kullanılabilir. PHP ve MySQL biliyorsanız, uzantı geliştirmek veya OpenCart'ı özelleştirmek kolaydır.

 

OpenCart açık kaynaklı bir e-Ticaret platformudur. Bu, ana OpenCart betiği ile ilgili her şeyin ücretsiz olduğu anlamına gelir. Ayrıca, uygun görünmenize rağmen, platformu değiştirme izniniz vardur. İlginç olan şey, ömür boyu ücretsiz destek ve ücretsiz yazılım güncellemeleri de almanızdır.

 

Artıları

OpenCart, gelişmiş kullanıcı ayrıcalıklarına, kullanıcı gruplarına ve kullanıcılara gelişmiş erişim ayarlamanızı sağlar.

Toplam siparişler, satışlar, müşteriler, çevrimiçi kişiler, satış analizi ve daha pek çok bileşen ile nelerin önemli olduğuna dair genel bir bakış edinin.

Ayrıca, bir yönetici ara yüzü ile birden fazla depolamayı yönetirsiniz. Ürünleri farklı mağazalarda gösterilecek şekilde ayarlayın. Her mağaza için farklı bir tema seçin. Mağaza ayarlarını yerelleştirin. Mağaza başına ürün fiyatlarını ayarlayın.

OpenCart, bağlı kuruluşların belirli ürünleri tanıtabileceği ve onlar için ödeme yapabileceği dahili bir bağlı kuruluş sistemi ile birlikte gelir.

OpenCart, dikkat çekmek ve satışları artırmak için en popüler yolları kapsayan indirimler, kuponlar ve özel ürünler sunar.

OpenCart kendi yedeklemenizi ayarlamanıza ve geri yüklemenize olanak tanır.

 

Eksileri

İyi performans sağlaması ek eklentilere bağlıdır.

SEO varsayılan olarak hazır değildir eklenti gerekir.

Özelleştirme seçenekleri azdır.

 

 

Shopify

 

Genel Bakış

Shopify, trend olan sosyal ticaret ve mobil alışverişe odaklanarak dünya genelindeki çevrimiçi işletmelere yardımcı oluyor. 2004 yılında kurulan Shopify, sürekli gelişen e-Ticaret trendlerini ve teknolojilerini takip etmektedir.

 

En profesyonel görünümlü temalardan bazılarını sunan bir platform arıyorsanız o zaman Shopify'ı denemelisiniz. Gerçek şu ki, Shopify'dan daha iyi bir tema sunacak bir platform yoktur. 100'den fazla tema vardır (hem ücretsiz hem de ücretli), hepsi oldukça moderndir. Shopify'da bulunan tasarımlar çok etkileyici, modern görünümlüdür ve herhangi bir niş veya iş türünü kapsayabilir. Ayrıca, seçtiğiniz temayı istediğiniz gibi görünene kadar özelleştirebilir ve ince ayar yapabilirsiniz.

 

Artıları

Shopify temaları modern bir görünüme sahiptir.

Ayrıca, en hızlı yükleme süresine ve süper Kolay kurulum'a sahiptir.

Size yardımcı olacak birçok sertifikalı iş ortağı vardır

Shopify çoklu kanallara ve sosyal satışlara izin verir

 

Eksileri

Ödeme işlemi özelleştirilemez.

Gelişmiş özellikler için bir geliştirici gerektirir.

Shopify uygulamaları pahalı olabilir.

 

BigCommerce

 

Genel Bakış

Öncelikle, birkaç dakika içinde çevrimiçi mağazanızı kurmak için en temiz kılavuza ve açık talimatlara sahiptir. Aslında, gösterge panosu şaşırtıcı bir şekilde kredi kartlarını kabul etmeyi, mağazanızı optimize etmeyi ve daha fazlasını içeren Shopify'a benzemektedir.

 

İkincisi, Bigcommerce kuruluşundan bu yana 55.000'den fazla çevrimiçi mağazaya sahiptir. Ayrıca, en önde gelen e-ticaret yazılım sağlayıcılarından biri olarak takdir edilmektedir. Martha Stewart ve Toyota gibi ünlü şirketlerden birçok KOBİ'ye kadar tüm şirketler Bigcommerce platformunu kullanıyor. Çünkü Bigcommerce, her büyüklükteki işletmenin çevrimiçi mağazalarını açmasına yardımcı olmuştur. Temel kodlama becerilerine sahip olmayan e-ticaret mağazaları için, BigCom’un yerleşik özelliklerinin geniş listesi oldukça kolaydır.

 

Artıları

Dahası, esnek ve ölçeklenebilir ve güçlü SEO performansına sahiptir.

Görsel bir mağaza oluşturucusudur ve 7/24 canlı sohbet desteği sunar.

Brentry, Stripe, Apple Pay, Amazon ile Ödeme ve diğer onlarca ödeme yapan Paypal ile ödeme kabul etmektedir.

Çok düzeyli barındırma güvenliği ve DDOS güvenliği vardır.

Bigcommerce, e-posta pazarlamasıyla müşterilerinizi web sitenize ziyaret etmeye teşvik eder.

 

Eksileri

Tutarsız yükleme hızına sahiptir.

Yüksek hacimli mağazalar için daha fazla ödeme yapılması gerekmektedir.

 

 

VirtueMart

 

Genel Bakış

VirtueMart (eski adıyla mambo-phpShop), Mambo veya Joomla! 'Nın bir uzantısı olarak tasarlanmış açık kaynaklı bir e-ticaret platformudur. İçerik Yönetim Sistemi (CMS) VirtueMart PHP ile yazılmıştır ve depolama için bir MySQL veritabanı ortamı gerektirir. Düşük seviyeli trafik web siteleri için en uygunudur.

 

Tek yapmanız gereken www.joomla.org adresinden en son Joomla dağıtımını ve bu siteden Punarmart paketini indirmektir. Joomla, çekirdek sistemler ve çerçeveler sunar. Böylece, kendi dinamik web sitenizde eksiksiz bir alışveriş sepeti çözümünü kolayca kullanabilirsiniz. Forumlar, SSS'ler, konuk defterleri, galeriler gibi bileşenler ve modüller gibi diğer birçok eklenti mevucttur.

 

Artıları

Yeni başlayanlar ve uzmanlar için kullanımı kolaydır. Mağazanızı birkaç dakika içinde profesyonel hale getirmek için binlerce yerleşik özellik sunar.

Mağazanıza eklentiler, bileşenler, şablonlar ve modüller ekleyerek VirtueMart'ın işlevselliğini artırmak çok kolaydır.

Joomla! 3500'den fazla uzantı vardır. Yani, Virtuemart genellikle onlarla orijinal olarak çalışacaktır.

Joomla!  söz konusu olduğunda, platform birçok seçenek sunar.

Forum ayrıca kapsamlı içerik için daha fazla seçenek sunuyor.

Platform, birçok uzantı (web mağazasıyla ilgili olmayan) uzantılar sağlar.

JomSocial veya Topluluk Oluşturucu ile bir mağaza içerisinde forum oluşturabilirsiniz.

 

Eksileri

İşlevsellik eksikliği mevcuttur.

Küçük bir topluluktur, daha az programcı ve forumda daha az destek vardır.

 

 

Peki, küçük işletmeler için en iyi e-ticaret platformu hangisidir?

Sonuç olarak, e-ticaret platformları arasında seçim yapmak için kapsamlı araştırmalara ihtiyaç vardır. Her platformun işlevselliğine bağlı olarak, hizmet, ücret, üyelik süresi, güçlü ve zayıf yönleri belirlenir. Nasıl kullandığınıza bağlıdır. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için WooCommerce, en iyi e-Ticaret platformudur ve kullanımı kolaydır. WooCommerce, WordPress ile entegre ederek harika web siteleri yapabilirsiniz.

Bunlardan ayrı olarak Anında Web Site hazır e-ticaret web sitesi sahibi olabilirsiniz. Kolay kullanılabilir yönetim paneli ve hazır tasarım ile hiçbir yazılım bilgisine gerek kalmadan hemen ürünlerinizi satabilirsiniz. Buraya tıklayarak e-ticaret paketlerimizi inceleyebilir dilediğiniz zaman canlı destek veya whatsapp üzerinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum
Telefon
WhatsApp