Yükleniyor...

Hazır Web Sitesi Nedir ve Neden Günümüzde Bu Kadar Popüler?

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog Hazır Web Sitesi Nedir ve Neden Günümüzde Bu Kadar Popüler?
10 Haziran 2020, 13:48 0 Yorum 254 Okuma

 

Hazır Web Sitesi

Günümüzün dijital dünyasında, neredeyse tüm insanlar eğlence, eğitim, araştırma ve tüketici ihtiyaçlarını karşılamak için bir şekilde internete bağlıdır. İnternetin popülaritesi, her büyüklükteki işletmeye bir web sitesi sahibi olarak internette olması zorunluluğu getirdi.

Günümüzde, bir kurumsal web sitesi veya e-ticaret sitesi oluşturmak hiç olmadığı kadar kolaydır. Çok fazla para ve zaman harcamanıza gerek yoktur ve bir web sitesini nasıl geliştireceğinizi veya tasarlayacağınızı bilmek zorunda değilsiniz. Bu nedenle hazır web sitesi siz ve işletmeniz için mükemmel bir çözümdür. Bir web sitesine sahip olmak, işletmenize daha önce bilmediğiniz birçok avantaj sağlayabilir.

 

Hazır Web Sitesi Nedir?

Hazır web sitesi kelimesi, bir web sitesinin tam kurulum çözümünü ifade eder. Buna profesyonel olarak tasarlanmış Sektörünüze Uygun Tasarım ve yanında ek hizmet olarak alabileceğiniz Alan Adı, Hosting, SSL sertifikası, SEO Optimizasyonu ve 7/24 Destek dahildir.

 

Hazır çözümler tasarım projelerinden daha mantıklıdır. Hemen hemen her sektör için uygundurlar. Hazır web sitesi son derece kolay kullanılabilir yönetim panellerine sahiptir. Bu özelleştirilebilir ayarlar işletme sahipleri için bile kullanımı kolaylaştırır. Hazır web sitesi çözümleri son yıllarda daha sağlam ve esnek hale gelmiştir. Hazır web sitesi, işiniz için hedef pazarda güvenilirlik sağlayacaktır.

 

Hazır Web Sitelerinin Temel Özellikleri

 

Zaman ve paradan tasarruf

Bir web sitesinin tasarım, pazarlama stratejisi, konumlandırma stratejileri ve web sitelerinin tasarlanması 2-3 hafta sürebilmektedir ve ayrıca her şeyi ile hazır hale gelmesi 2-3 ayı bulabilmektedir.

Hazır web sitesi tüm sorunları çözer. İstediğiniz web sitesini sipariş ettikten sonra, geliştirme, tasarım, barındırma, etki alanı ve tüm özellikleri hazır olacaktır. Hazır web sitesinin tasarımında esktra ücret karşılığı değişiklik yaptırabilirsiniz. Bu şekilde zamandan ve paradan tasarruf edebiliriz.

 

Sayfa Yükleme Hızı

Bir web sitesini ziyaret ederken insanlar yavaş açılan sitelerde doğal olarak sabrını kaybederler. Web sitesinin yüklenmesi fazla zaman alıyorsa kişinin siteden ayrılması daha olasıdır. Bir sitenin hızı, içeriği hızlı bir şekilde sunma yeteneğini engelliyorsa, güzel grafikler ve kullanışlı olması işe yaramaz.

Sunucu hızı, grafik sayısı, web sitesi trafiği vb. dahil olmak üzere birçok faktör site hızını etkiler. Hazır bir web sitesi güvenilir site barındırma, uygun kod yapısı ile sizi yavaş sitelerden ayırır ve sitenin hızını yavaşlatan tüm kontrol faktörlerini azaltmak için özelleştirilmiş grafikler sunar. Hazır bir web sitesi, web sitenizin performansını optimize etmek ve size en iyi deneyimi sunmak için çarpıcı bir hızlı sayfa yükleme hızına sahiptir.

 

SEO Optimizasyonu

SEO arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Arama motoru sonuçları web sitenizdeki trafik kalitesini ve miktarını artırmak için bir uygulamadır. SEO yazılım araçları, çoğu ziyaretçiyi çekecek şekilde yüksek kaliteli içerik oluşturmanıza yardımcı olur.

Anahtar Kelime Optimizasyonu, diğer kullanıcıların aradığı kelimeleri kullanmanıza yardımcı olur. Böylece arama motorları aracılığıyla doğrudan web sitenize alınabilir. Hazır web sitesi içeriklerinizi kolayca yönetebileceğiniz sistemlerdir, kod basit ve temizdir. Bu, sitedeki içeriği okumayı ve dizine eklemeyi onlar için kolaylaştırır. Ayrıca, her sayfa için SEO bileşenlerini özelleştirmek için kontrol sağlar. Böylece, daha yüksek arama sıralaması sağlayabilirler.

 

Uyumlu Tarayıcılar

Tarayıcı uyumluluğu kolayca göz ardı edilemez. Her ne kadar modern tarayıcılar daha verimli hale gelse de tarayıcı uyumluluğu, bir web sayfasının farklı web tarayıcılarında görünme şeklidir. Farklı tarayıcılar web sitesi kodlarını farklı okur. Başka bir deyişle, Chrome bir web sitesini Firefox veya Internet Explorer'dan farklı sunacaktır. Tüm kullanıcılar aynı tarayıcıyı kullanmadığından, web sitenizin farklı tarayıcılarla uyumlu olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Hazır bir web sitesi Chrome, Firefox ve Mobil cihazlarla uyumludur. Hazır web sitesi çoklu tarayıcı uyumlu web siteleri oluşturur, böylece web siteniz tüm tarayıcılarda sorunsuz bir şekilde çalışır.

 

Güvenlik

Eğer bir web siteniz var ise SSL sertifikası ile güvenceye almanız gerekmektedir. SSL, bir web sunucusu ile tarayıcı arasındaki iletişimi (yani bir kredi kartı numarası, tc kimlik numarası) şifrelemektedir. Hazır web sitesi hizmetlerini kullanarak, daha gelişmiş araçların yardımıyla güçlü güvenlik ayrıcalıklarının tadını çıkarabilirsiniz. Güvenlik endişelerinden bu sayede kurtulursunuz.

 

Performanslı ve İyi Hosting

Web barındırma, web sitenize çevrimiçi ziyaretçiler için erişilebilir olması gereken kaynaklar ve bağlantı sağlayan bir dizi kaynak hizmettir. Barındırma olmadan bir web siteniz olabilir, ancak kullanıcıların siteye erişmesi mümkün değildir. Bir web sitesi oluşturduğunuzda, aslında bir sürü farklı dosya oluşturursunuz. Bu dosyaların İnternet'te erişilebilir olması için bir yerde saklanması gerekir. Bu dosyaları sizin için sunucularında "barındırması" için bir barındırma sağlayıcısına ödeme yaparsınız. Bu, bir hosting şirketine ödeyeceğiniz yıllık bir ücrettir.

Hosting şirketleri, veri merkezleri olarak da bilinen bir sunuculara sahiptir. En iyi yanı, dosyalarınızı bir barındırma şirketinin web sunucusunda barındırdığınızda, 7 gün 24 saat kullanılabilir olduğundan web siteniz her zaman internette kullanılabilir olacaktır. Web barındırıcınız ayrıca sunucu bakımını korumak, yazılımı güncel tutmak, sorun giderme ve diğer konulardan da sorumludur.

Hazır web sitesi dilediğiniz takdirde iyi ve güvenilir web hosting ile birlikte gelir. Hazır web sitesi satın aldığınızda size sürekli destek sağlamaktayız. Destek kanallarımız canlı sohbet, whatsapp, telefon ve destek sistemidir. Herhangi bir problem yaşadığınızda ve destek istediğiniz takdirde sorununuz gün içerisinde çözülmektedir.

 

İçerik ve Renk Kontrolü

Web siteniz için renk kontrastına karar verebilirsiniz. Hazır bir web sitesi size toplam renk kontrolü seçeneği sunar. Bu nedenle, sitenizdeki içerik ve renk düzeninizi kolayca değiştirebilirsiniz. Bunun için herhangi bir HTML ve FTP bilgisine ihtiyacınız yoktur.

Bir hazır web sitesi size bazı seçenekler sunmalıdır. Bu nedenle, içeriğe meta açıklamalar ekleyebilir ve başlığını güncelleyebilirsiniz. Bu ayarlar SEO geliştirmek için yararlıdır. Çünkü meta açıklamaya anahtar kelimeler eklemek sitenizin aramalarda görüntülenmesini sağlayacaktır.

 

 

Hazır web sitesinde siteniz demoda gördüğünüz gibi eksiksiz bir şekilde kurulur. Kodlama ve temel site özellikleri zaten oluşturulmuştur. Özellikle yeni ve hemen internet ortamına girmek isteyen işletmeler için çok uygundur. Hazır web sitesinde kolay kullanılabilir yönetim paneli sayesinde içerik ve site yönetimi sağlar.

 

Hazır web site ile projenizi bir gün içinde başlatabilirsiniz. Tamamen özelleştirilmiş hazır web sitesi ile iyi bir barındırma ve destek almaya devam edersiniz.

 

Hazır Web Sitenizi Nasıl Alabilirsiniz?

Öncelikle sektörünüze uygun tasarımı seçmeniz gerekmektedir. Kurulum için, almak istediğiniz alan adını bize bildirmeniz (göndermeden önce lütfen alanın kullanılabilirliğini kontrol ediniz), ardından yoksa hosting paketinizi seçtikten sonra ödeme sayfasındaki bilgileri doldurarak satın almayı tamamlayınız.

 

Ödemeyi aldıktan sonra, yazılım ekibimiz web sitenizi istediğiniz sunucuya veya bizden satın aldığınız sunucuya kurar. Bu işlemde, tasarımda gördüğünüz gibi kurulum yapılır ve web sitenizin kurulumunun tamamlanması 24 saat kadar sürebilir.

 

Her bölümdeki içeriği ve resimlerinizi değiştirip güncelledikten sonra web siteniz yayınlanmaya hazırdır. Web sitenizi yayına alarak daha fazla kitleye ulaşın ve internette olmanın avantajlarından yararlanın.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum
Telefon
WhatsApp