Yükleniyor...

Google’da ilk sayfalarda çıkmak için neler yapılmalıdır?

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog Google’da ilk sayfalarda çıkmak için neler yapılmalıdır?
02 Nisan 2020, 17:53 0 Yorum 381 Okuma

 

Google’da İlk Sayfalarda Çıkmak İçin Yapılması Gerekenler

Dijital çağda internet sitelerinin görünürlüğünü üst sıralara çıkarmak, ziyaretçi akışını yükseltmek için önemlidir. Dolayısıyla web sitesi sahipleri ziyaretçi akışlarını yükseltmek için birçok yöntem denemektedir. Dünyada en fazla kullanılan arama motoru Google, web sitesi sahibi olan herkesin ilk sayfalarda görünmek istediği bir arama motorudur. Bu yüzden Google’da ilk sayfalara çıkmak için uygulanan yöntemlerden biri AdWords’tür. Google’ın reklam amaçlı uygulamalarından biri olan AdWords ile doğru kelimelerle ilk sayfalara ve ilk sayfada üst sıralara çıkmak mümkündür.

İlk olarak web sitenizde açıklayıcı içerikler olmalı ve bu içerikler kaliteli bir şekilde yer almalı. Sosyal medyanın da desteğiyle organik ziyaretçi trafiği artmış olan siteler Google’da da ilk sayfalara daha hızlı yükselmektedir.

Bir diğer yöntem ise kullanıcı deneyimi başarılı şekilde inşa edilmiş bir hazır web sitesi kurmaktır. Bu da demektir ki web sitenize girildiğinde hızlı bir şekilde açılmalıdır. Çünkü son dönemde yapılan araştırmalardan da yola çıkarak kullanıcıların geç açılan sitelerden çıkma eğiliminde olduğu söylenebilir. Bunun yanında SEO uyumlu içeriklerle ziyaretçilerin ilgisini doğru şekilde çekmelisiniz. SEO uygulamalarınızı sıklıkla yenilemeniz güncel trendleri kaçırmadan ziyaretçilerinizin taleplerini karşılamalısınız.

Kendinize ait olmayan tabiri caizse kopyala - yapıştır tarzında içerikleri web sitenize koymak doğru bir yöntem değildir. Hatta bu yöntem Google’da ilk sıralara çıkmanızı engeller. Çünkü Google optimizasyonu ve Google altyapısı bu tarz basit sonuçları çoktan dikkate almış ve önlemini almış şekilde tasarlanmıştır.

Google’da ilk sayfalarda çıkmak için web sitenize ya da bloğunuza girdiğiniz içeriklerin uzunlukları ve okunabilirliği de önemlidir. Google’ın altyapısı aynı zamanda buna bağlı olarak çalışır. Çünkü bunca süredir internet deneyimlerinden kaynaklı yapılan çalışmalarda uzun içeriklerin ya da metinlerin okunma oranının azaldığını görüyoruz. Dolayısıyla Google, çok uzun olan içerikleri ilk sayfalara çıkarmıyor.

Sosyal medya kullanıcıları çoğunlukla mobil siteleri kullandığı için sitenizin ilk sayfalarda olmasına katkı sağlayacak şeylerden biri de mobil uyumlu olmasıdır. Bunların yanında sitenizin içinde linkler kullanmayı da ihmal etmeyin. İçeriklerinizi birbiriyle bağlantılı olarak kurabilir ve onlara linkler verebilirsiniz. Bu yöntemler Google’da ilk sayfalarda olmanız için dikkat etmeniz gereken konulardandır.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum
Telefon
WhatsApp